IoT Sledovanie nemocničného vybavenia

Sledovanie nemocničného vybavenia alebo sledovanie nemocničného majetku monitoruje umiestnenie a využitie vybavenia s cieľom zvýšiť efektivitu a zabrániť krádeži.

Čo je IoT sledovanie nemocničného vybavenia?

Sledovanie nemocničného vybavenia, známe aj ako medicínske riešenie lokalizácie v reálnom čase (RTLS), je podmnožinou sledovania majetku, ktorá využíva aktívne alebo pasívne RF štítky a senzory s podporou internetu vecí na monitorovanie polohy a využitia nemocničného vybavenia s cieľom zvýšiť efektívnosť a zabrániť krádeži alebo strate zariadenia.

Návrh hodnoty

Sledovanie lekárskeho vybavenia, najmä v núdzových situáciách, môže byť nákladné z hľadiska hodín personálu aj životov. Podľa prieskumu medzi 1 000 zdravotnými sestrami sestry strávia až 40 hodín mesačne hľadaním vybavenia, ktoré sa stratilo alebo bolo nesprávne umiestnené. Zatiaľ čo tradičné metódy využívajú digitálne alebo papierové odbavovacie systémy, na tento proces sa dá ľahko zabudnúť, keď je potrebné nejaké zariadenie súrne, a keď sa ponáhľate medzi miestnosťami, nástroje môžu niekedy zostať pozadu.

Tieto riešenia zaisťujú, že bez ohľadu na to, kde je vybavenie ponechané, personál ho môže nájsť a použiť – eliminuje potrebu prenájmu duplicitného vybavenia, šetrí hodiny času stráveného hľadaním a umožňuje personálu tráviť viac času s pacientmi.

Ako to funguje

Riešenia na sledovanie nemocničného vybavenia označujú zdravotnícke zariadenia a nástroje na monitorovanie ich polohy a používania, čím nielen zaisťujú, že nástroje možno nájsť, keď je to potrebné, ale aj predpovedajú budúce potreby a identifikujú neefektívnosť prevádzkových procesov.

Sledovanie nemocničného vybavenia - kľúčové výhody

Umožnite zdravotníckemu personálu nájsť vybavenie v núdzových situáciách, aj keď nebolo vrátené na svoje správne miesto.

Sledujte a automatizujte proces inventarizácie.

Identifikujte a opravte neefektívnosť v nemocničných procesoch – napríklad nástroje zaseknuté v sanitácii alebo inak nepoužívané.

Kliknutím na tento link si prečítajte IoT článok diaľkové monitorovanie pacienta.