IoT Riadenie skladových zásob

IoT riadenie skladových zásob využíva senzory s podporou internetu vecí na monitorovanie a správu balíkov, čím zvyšuje efektivitu a pomáha minimalizovať chyby.

Čo je IoT riadenie skladových zásob?

Správa skladových zásob využíva senzory s podporou internetu vecí na monitorovanie a správu balíkov pri ich pohybe v dodávateľskom reťazci, čím zvyšuje efektivitu a pomáha minimalizovať chyby v procese plnenia.

Návrh hodnoty

Aby sme vyhoveli rastúcim potrebám spoločností elektronického obchodu, veľkosť skladov sa neustále zväčšovala – priemerný sklad mal v roku 2017 veľkosť 181 370 štvorcových stôp. Manažéri skladov musia hľadať efektívnejšie spôsoby spravovania tohto obrovského množstva balíkov s čoraz štíhlejším personálom.

Riešenia správy skladových zásob ponúkajú manažérom skladov spôsob, ako rýchlo sledovať, monitorovať a spravovať zásoby vo svojich zariadeniach, čím šetria peniaze za pracovnú silu a čas, ktorý by inak strávili získavaním, skenovaním a výmenou balíkov.

Riadenie skladových zásob

Ako to funguje

Riešenia správy skladových zásob využívajú technológie s podporou internetu vecí, ako je RFID, na označovanie a sledovanie balíkov. Na rozdiel od čiarových kódov je možné štítky RFID skenovať rozdielne a bez priamej viditeľnosti, čo znamená, že sklady nemusia presúvať balíky, aby zistili, čo obsahujú, dátumy spotreby a ďalšie. Systémy zásob automaticky aktualizujú záznamy, keď sa balíky presúvajú do a zo zariadenia, čím sa eliminujú mnohé ľudské chyby spojené s manuálnym zadávaním.

IoT riadenie skladových zásob - kľúčové výhody

Minimalizujte ľudské chyby a znížte potrebu manuálnej práce tým, že zamestnancom umožníte získať pomoc na požiadanie pri hľadaní a identifikácii balíkov.

Prijímajte správy o výkone skladu a pohybe balíkov v reálnom čase.