IoT Správa parkoviska

Správa parkoviska využíva senzory obsadenosti a inteligentné parkovacie hodiny na zníženie nákladov a poskytujú užívateľom komfort bez trenia.

Čo je IoT správa parkoviska?

Riešenia správy parkovísk využívajú senzory obsadenosti a inteligentné parkovacie automaty s podporou internetu vecí (IoT) na automatizáciu správy plateného parkovania, čím znižujú náklady a poskytujú používateľom bezproblémové parkovanie.

Návrh hodnoty

Podľa správy spoločnosti Inrix z roku 2017 Američania strácajú približne 17 hodín ročne hľadaním parkovacieho miesta, čo stojí približne 345 USD na vodiča v stratenom čase, palive a emisiách. Túto frustráciu nepociťujú ani len spotrebitelia, pričom 34 percent Američanov priznalo, že opustili cestu kvôli stresu z parkovania, a 63 percent uviedlo, že sa vyhýbajú konkrétnym nákupným a zábavným centrám pre problémy s parkovaním, a podniky sa domnievajú, že aj stratené príjmy.

Riešenia na správu parkovísk síce nedokážu vytvoriť viac parkovacích miest, no môžu výrazne znížiť frustráciu používateľov pri hľadaní parkovacieho miesta, a to všetko a pritom poskytnúť správcom parkovísk lepší prehľad o hodinách maximálnej premávky, správaní používateľov a trendoch výnosov.

Ako to funguje

Riešenia správy parkovísk s podporou internetu vecí využívajú magnetické alebo pohybové senzory obsadenosti na monitorovanie jednotlivých parkovacích miest. Monitorovaním obsadenosti na mieste môžu parkoviská implementovať riešenia, ako je parkovanie so sprievodcom, rezervácia miesta a vzdialená správa meračov.

Správa parkoviska

IoT správa parkoviska - kľúčové výhody

Identifikujte a zapíšte si prípady prekročenia dĺžky pobytu pri krátkodobom parkovaní bez ľudského zásahu.

Monitorujte dopravné špičky a podľa toho automaticky upravujte sadzby.

Digitalizujte procesy s cieľom znížiť náklady na pracovnú silu, odstrániť ľudské chyby a zvýšiť efektivitu prevádzky.