Popp

Smarthome technológia Popp

V inteligentnom dome rôzne inštalácie, ako je osvetlenie, kúrenie, poplašný systém, ventilácia alebo ovládanie tienenia, spolupracujú, aby navzájom spolupracovali a vytvorili jeden systém na ovládanie domu, čím značka POPP zvyšuje bezpečnosť, bezpečnosť a pohodlie pre obyvateľov.

Vďaka technológii Z-Wave otvorenej výrobcom a aplikácií je možné všetky tieto rôzne aplikácie a zariadenia navzájom prepojiť.

popp
Popp 1

SPOLOČNOSŤ

Meno Popp znamená 80 rokov spoľahlivej a cenovo dostupnej elektrotechniky Made in Germany.

Popp 2

Z-WAVE & ZIGBEE

Medzinárodné štandardy pre bezdrôtovú komunikáciu v inteligentnom dome.

Popp 3

PRODUKTY

POPP ponúka vysoko kvalitné interoperabilné produkty a riešenia pre váš inteligentný dom.

Popp 4

Názov Popp znamená 90 rokov spoľahlivej a cenovo dostupnej elektrotechniky Made in Germany. Ako priekopník technológie Z-Wave v Európe sa Popp zaviazal dodávať vysoko kvalitné a interoperabilné bezdrôtové komponenty a riešenia pre váš inteligentný dom.

HISTÓRIA ZNAČKY POPP

POPP predstavuje 90 rokov skúseností a inovácií v elektrotechnike. Spoločnosť bola založená v roku 1930 Heinrichom Poppom v Bad Bernecku v Nemecku a v prvých rokoch sa zameriavala na výrobu a distribúciu elektrického porcelánu, poistiek, svoriek, svietidiel a zásuviek.

V 50. rokoch bol sortiment rozšírený o vypínače, svetlá a zástrčky atď. Odvtedy je POPP synonymom spoľahlivej a cenovo dostupnej elektrotechniky „Made in Germany“.

Po predstavení inteligentného domáceho riešenia InterACT3 v roku 2008 bola POPP jednou z prvých spoločností, ktoré v Európe ponúkali rádiové ovládanie založené na Z-Wave. Akvizíciou spoločnosti POPP & Co. popredným európskym distribútorom Z-Wave Z-Wave Europe GmbH v roku 2013 sa začala nová kapitola v histórii spoločnosti. Vďaka kombinácii nemeckých inžinierskych zručností a zamerania sa na rádiový štandard Z-Wave sa následne dokázal etablovať ako jeden z popredných výrobcov Z-Wave.

V posledných rokoch boli vyvinuté prelomové produkty ako prvá energeticky autonómna meteostanica Z-Wave alebo vonkajšia siréna na solárny pohon. V roku 2020 sa program POPP & Co. vyvinul na ďalšiu úroveň, keď spoločnosť predstavila prvý zásuvný modul Zigbee pre Raspberry Pi a najkompaktnejší Zigbee USB kľúč na svete.

TECHNOLÓGIE

Z-WAVE

Z-WAVE

Z-Wave je medzinárodný štandard pre bezdrôtovú komunikáciu medzi rôznymi zariadeniami v domácnostiach a kanceláriách. Viac ako 350 predajcov zo všetkých kontinentov všetkých veľkostí a rôznych prostredí (kúrenie, osvetlenie, softvér, zabezpečenie, bezpečnosť, …) spojilo svoje sily, aby vytvorili spoločný jazyk, ktorý umožňuje ich spoločné používanie v jednej inštalácii.

Z-Wave je prvý bezdrôtový štandard, ktorý špecifikuje všetky aspekty komunikácie a je prijatý rôznymi dodávateľmi. Toto a len toto skutočne umožňuje používať rôzne produkty od rôznych predajcov spolu a zabrániť tomu, aby boli zablokované proprietárnym riešením jedného predajcu.

Produkty Z-Wave prinášajú hodnotu inteligentného osvetlenia, vylepšenej bezpečnosti a zabezpečenia, komfortného vykurovania a ovládania klimatizácie a v neposlednom rade šetria energiu za dostupnú cenu s veľkým a rýchlo rastúcim výberom produktov. Niekoľko praktických aplikácií je popísaných v časti Aplikácie.

Z-Wave tvorí zďaleka najväčší ekosystém v oblasti domácej automatizácie a inteligentných domácností na celom svete. Navštívte webovú stránku Z-Wave Alliance, kde nájdete viac informácií o priemyselnej skupine a značkách stojacich za Z-Wave. POPP je hrdým členom Z-Wave Alliance.

Popp 5

ZIGBEE

Zigbee je široko používaný bezdrôtový štandard pre sieťovanie zariadení domácej automatizácie. Viac ako 230 spoločností na celom svete spojilo svoje sily, aby napredovali vo vývoji tejto technológie.

Podobne ako Bluetooth a WLAN, aj Zigbee využíva frekvenciu 2,4 GHz, no vyznačuje sa lepšou energetickou účinnosťou a vyššou flexibilitou. Vďaka tomu je Zigbee ideálny pre senzory a termostaty napájané z batérie.

Existuje aj množstvo ďalších možností ovládania žalúzií, lámp a zásuviek, aby ste vytvorili pohodlný a bezpečný inteligentný dom. Presne povedané, Zigbee má množstvo rôznych špecifikácií pre oblasti použitia.

Na zabezpečenie kompatibility zariadení Zigbee od rôznych výrobcov väčšina brán Zigbee implementuje rôzne profily štandardu. S ovládačmi Zigbee (ZB-Shield a ZB-Stick) ponúka POPP univerzálne adaptéry na vytvorenie siete Zigbee.

APLIKÁCIE POPP

V inteligentnom dome rôzne inštalácie, ako je osvetlenie, kúrenie, poplašný systém, ventilácia alebo ovládanie tienenia, spolupracujú, aby navzájom spolupracovali a vytvorili jeden systém na ovládanie domu, čím sa zvyšuje bezpečnosť, bezpečnosť a pohodlie pre obyvateľov.

Vďaka technológii Z-Wave otvorenej výrobcom a aplikácií je možné všetky tieto rôzne aplikácie a zariadenia navzájom prepojiť.

Vypnite všetky svetlá jediným vypínačom.
V prípade podozrivého hluku v noci zapnite všetky svetlá vypínačom v blízkosti postele.
Stlmte svetlá v detských izbách na dlhší čas, aby ste svojim deťom pomohli nájsť spánok.
Už nikdy nevstupujte do tmavého domu rozsvietením svetla zvonku pomocou diaľkového ovládača.
Zaznamenajte svoje správanie pri osvetlení a prehrajte, keď ste na dovolenke, aby ste simulovali prítomnosť.
Definujte samostatné svetelné scenáre pre niekoľko požiadaviek a situácií.

Automaticky otvorte okná v letnom čase o polnoci, aby ste do domu dostali čerstvý vzduch.
Automaticky otvorte strešné okná na poludnie v zime, aby ste do domu dostali čerstvý vzduch.
Keď sa blíži búrka, zatvorte všetky okná.
Keď ste mimo domu, prepnite ohrievač do režimu úspory energie.
Po ceste domov zapnite kúrenie.
Uistite sa, že váš dovolenkový dom je pri príchode na víkend dobre vykúrený.
Zapnite kúrenie cez smartfón, keď sedíte na gauči.
Nezabudnite vypnúť kúrenie, keď otvoríte okno alebo odídete z domu.

Chráňte podlahu pred rozliatím vody a v prípade úniku zatvorte vodovodný ventil.
Získajte výstrahu v prípade požiaru (alebo falošného poplachu) v dostatočnom predstihu predtým, ako hasiči zaplavia váš domov – v 80 % všetkých poplachov ide o ľahko odstrániteľný dôvod.
Sledujte teploty v suteréne, aby ste sa uistili, že žiadne vodovodné potrubie nezamrzne.
Zapnite / vypnite svoj poplašný systém priamo z vášho smartfónu.
Na spustenie poplachu použite detektory pohybu a iné senzory.
Skôr ako siréna začne informovať susedov, zapnite alarm proti vlámaniu.

Pozrite si trendy spotreby energie a nahraďte energeticky náročné zariadenia.
Skontrolujte spotrebu energie/vody/plynu odkiaľkoľvek.

PRODUKTY

Produkty POPP sa vyznačujú vysokou kvalitou interoperabilných riešení pre váš inteligentný dom, ktoré spájajú oblasti ako osvetlenie, kúrenie, alarm, ventilácia alebo ovládanie žalúzií.