IoT Inteligentný zámok

Inteligentný zámok je bezkľúčové vstupné zariadenie s podporou internetu vecí (IoT), ktoré používateľom umožňujú vzdialený prístup k zámkom dverí prostredníctvom ich smartfónov.

Čo je IoT inteligentný zámok?

Inteligentné zámky využívajú senzory s podporou internetu vecí (IoT) na ovládanie bezkľúčových vstupných zariadení, ktoré používateľom umožňujú pristupovať k dverám na diaľku prostredníctvom smartfónu alebo iného zariadenia pripojeného k internetu. Inteligentné zámky poskytujú používateľom možnosť odomknúť dvere bez kľúča odkiaľkoľvek, ako aj distribuovať virtuálne kľúče návštevníkom.

Návrh hodnoty

Podľa správy z roku 2019 od spoločnosti Parks Associates má jedna zo štyroch domácností s širokopásmovým pripojením v USA v úmysle v blízkej budúcnosti vybaviť svoj dom inteligentným zámkom dverí.

K dispozícii sú dva typy zámkov. Jeden zámok poskytuje dodatočnú funkčnosť k existujúcim uzamykacím mechanizmom a musí byť dodatočne namontovaný na už nasadený zámok dverí a druhý úplne nahrádza uzamykací mechanizmus na dverách. Inteligentné zámky síce musia byť napájané, no mnohé umožňujú aj fyzický kľúč, ktorý slúži ako záloha v prípade výpadku služby alebo internetu.

Ako to funguje

Inteligentné zámky ponúkajú ďalšie funkcie prostredníctvom kompatibility s inými zariadeniami internetu vecí, inteligentnými asistentmi alebo systémami správy inteligentnej domácnosti. Tieto funkcie môžu zahŕňať automatizáciu procesov, ako je zapnutie svetiel a nastavenie termostatu, keď sú dvere odomknuté, alebo spustenie bezpečnostného systému na nahrávanie a odosielanie videa, ak sú dvere odomknuté mimo očakávaných hodín.

IoT inteligentný zámok - kľúčové výhody:

Skontrolujte stav dverí na diaľku a uistite sa, že sú zamknuté bez ohľadu na to, ako ďaleko od domova sa nachádzajú.

Poskytnite a odvolajte vzdialený prístup návštevníkom, čím umožníte poskytovateľom služieb pristupovať k dverám iba v určitých časoch alebo poskytnúť neobmedzený prístup dôveryhodným priateľom alebo rodine.

Dostávajte upozornenia pri každom otvorení dverí – čo umožňuje používateľom byť okamžite upozornený v prípade neočakávaného prístupu.