Sledovanie stavebných zariadení

Sledovanie stavebných zariadení využíva sledovacie senzory s podporou internetu vecí (IoT) na monitorovanie polohy a používania ťažkých stavebných zariadení v reálnom čase.

Čo je IoT sledovanie stavebných zariadení?

Riešenia na sledovanie stavebných zariadení využívajú vonkajšie sledovacie senzory s podporou internetu vecí, zvyčajne GPS, na monitorovanie polohy a používania ťažkých stavebných zariadení v reálnom čase, aby sa zabránilo krádeži a umožnili manažérom optimalizovať využitie zariadení a zlepšiť prevádzkovú efektivitu.

Návrh hodnoty

Umiestnenie vybavenia nie je veľmi zvažovaným problémom, pokiaľ nie je tam, kde ho očakávate. Národný register zariadení (NER) odhaduje, že v Spojených štátoch sa každý rok ukradne stavebné vybavenie v hodnote 300 miliónov až 1 miliarde dolárov.

Stavebné vybavenie je často ponechané na nezabezpečených miestach cez noc a na rozdiel od automobilov nie je registrované v žiadnej národnej databáze. Zlodeji sú vystavení menšiemu riziku, že budú prichytení dodatočne.

Ako to funguje

Riešenia na sledovanie stavebných zariadení s podporou IoT označujú jednotlivé kusy vybavenia a sledujú ich polohu v reálnom čase, čo umožňuje stavebným manažérom jednoducho inventarizovať vybavenie na začiatku alebo na konci smeny, alebo sa prihlásiť na vybavenie, keď nie sú na mieste. Zariadenia používané na vysielanie polohy sú zvyčajne agnostické k typu zariadenia, na ktorom sa používajú, a môžu pomôcť pri modernizácii existujúceho zariadenia namiesto toho, aby vyžadovali nákup nových strojov.

Manažéri sú nielen schopní zaistiť bezpečnosť svojich zariadení, čím zabránia potenciálnej strate alebo poškodeniu, ale sú tiež schopní monitorovať používanie zariadení a historické údaje o polohe, aby videli prevádzkové prekážky a odstránili zariadenia, ktoré už nie sú potrebné, pričom zaistia, že sa nič nestane. zanechané po dokončení úlohy.

Kľúčové výhody IoT sledovanie stavebných zariadení

  • Monitorujte stav a využitie zariadení a zistite, ktoré zariadenia sú nedostatočne využívané a ktoré sú veľmi žiadané, čo umožňuje manažérom pridávať ďalšie nástroje iba vtedy, keď je to potrebné.
  • Sledujte vybavenie v reálnom čase a prezerajte si historické údaje o polohe, aby ste predišli strate a našli chýbajúce vybavenie, aby ste vždy vedeli, kde sa ktoré vybavenie nachádza, keď ho potrebujete.
  • Dostávajte upozornenie v reálnom čase, ak zariadenie neočakávane opustí stavenisko, bez ohľadu na to, či je niekto na mieste, aby zazvonil na poplach.
  • Monitorujte skutočnú dobu chodu motora, aby ste optimalizovali prediktívne plány údržby a zlepšili presnosť účtovania.

Kliknutím na tento odkaz zobrazíte ďalšie články o IoT.